هیچ دانشگاه دولتی حق ندارد از دانشجویان دوره روزانه شهریه دریافت کند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: دانشگاه‌های دولتی حقی ندارد تا از دانشجویان دوره روزانه شهریه دریافت کنند.

هیچ دانشگاه دولتی حق ندارد از دانشجویان دوره روزانه شهریه دریافت کند

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا درباره انتشار خبری مبنی بر دریافت شهریه از دانشجویان دوره روزانه یکی از دانشگاه‌ها گفت: براساس قوانین مصوب هیچ دانشگاه دولتی حق ندارد از دانشجویان دوره روزانه چه برای دروس جبرانی یا دروس اصلی شهریه‌ای دریافت کند.

وی افزود: اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد حتما کمیسیون آموزش مجلس در این زمینه ورود کرده و از مسئولان می‌خواهد تا پاسخ دهند.

به گزارش ایسنا، دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه این دانشگاه، بعد از ثبت نام نهایی و انتخاب واحد متوجه می‌شوند باید در ازای هر واحد دروس جبرانی 174 هزار تومان به دانشگاه پرداخت کنند. همه ورودی های کارشناسی ارشد حقوق باید حداقل 520 هزارتومان شهریه بپردازند. البته این تنها شرح شهریه دانشجویان حقوق است و سایر رشته‌های این دانشگاه از گزند پرداخت پول در امان نمانده‌اند.

اخذ شهریه از دانشجویان در شرایطی صورت می گیرد که در دفترچه انتخاب رشته هیچ گونه توضیحی مبنی بر لزوم پرداخت شهریه وجود نداشته و حالا دانشجویان مانده اند و شهریه‌ای که قرار به پرداخت آن نبوده است.

منبع : ایسنا


نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها