ثبت‌نام وام ضروری دانشجویان دکتری تا 15مرداد ادامه دارد

مدیر دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به وام‌های دانشجویی ویژه دوره دکتری، گفت: ثبت‌نام وام ضروری سه میلیون تومانی ویژه دانشجویان دکتری از یکم مردادماه آغاز شده و تا پانزدهم ماه جاری ادامه خواهد داشت.

ثبت‌نام وام ضروری دانشجویان دکتری تا 15مرداد ادامه دارد

دکتر بابک محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهارکرد: وام‌های ویژه دوره دکتری برای سال تحصیلی 96- 95 به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ ماهانه 350 هزار تومان به افرادی که امتحان جامع نداده‌اند، تعلق می‌گیرد که پس از پایان یک دوره سه ماهه، مبلغ یک میلیون و 950 هزار تومان به این دانشجویان پرداخت می‌شود. برای دانشجویانی که در آزمون جامع شرکت کرده‌اند نیز ماهانه مبلغ 750 هزار تومان در نظر گرفته شده است که برای دوره سه ماهه،  2 میلیون و 250 هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: برخی وام‌ها نیز از سوی صندوق رفاه یا بانک توسعه به دانشجویان اختصاص می‌یابد. این وام‌ها به  دو شکل عملیاتی می‌شوند؛ یکی از طریق صندوق رفاه و دیگری نیز از طریق بانک توسعه تعاون. مقدار وام‌هایی که از سوی بانک توسعه پرداخت می‌شوند، ماهانه 700 هزار تومان است و دانشجویان هر 6 ماه یک‌بار می‌توانند برای دریافت وام تقاضا دهند. مبلغ وام‌های صندوق رفاه نیز  600 هزار تومان که سه‌ماهه است و در طول سه ماه به یک میلیون و 800 هزار تومان می‌رسد.

مدیر دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: وام‌هایی که از سوی بانک توسعه تعاون پرداخت می‌شوند برای 12ماه سال قابل اجرا هستند. وام‌های گفته شده، هرساله تا اتمام سنوات مجاز تحصیلی به دانشجویان تعلق می‌گیرند. بازپرداخت وام‌ها نیز دو سال و پس از اتمام سنوات مجاز، آغاز می‌شود.

محمدیان ادامه داد: البته وامی که از سوی بانک توسعه تعاون پرداخت می‌شود، چهار درصد کارمزد خواهد داشت و به 60 قسط نیز تقسیم می‌شود. ثبت‌نام این وام‌ها برای نیمسال دوم سال تحصیلی 96- 95 به اتمام رسیده است و زمان ثبت‌نام وام برای نیمسال جدید نیز هنوز مشخص نیست.

وی افزود: امسال برای رفاه حال دانشجویان وام ضروری ویژه دانشجویان دوره دکتری از سوی صندوق رفاه در نظر گرفته شده است. ثبت‌نام دانشجویان متقاضی این وام، از یکم مردادماه آغاز شده اس و تا پانزدهم ماه جاری ادامه خواهد داشت. دانشجویان باید درخواست خود را در سامانه صندوق رفاه ثبت کنند. مبلغ این وام، سه میلیون تومان است و تنها به دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دولتی پرداخت می‌شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز گفت: دانشجویان تنها یک‌بار در طول تحصیل می‌توانند این وام را دریافت کنند. بازپرداخت این وام نیز پس از اتمام سنوات مجاز تحصیل آغاز می‌شود. برای بازپرداخت، وام‌های صندوق رفاه به 60 قسط تقسیم می‌شوند وام‌های این صندوق اغلب کارمزد ندارند اما هنوز در این خصوص چیزی به ما اعلام نشده است.

محمدیان با اشاره به این‌که وام ضرری ویژه دوره دکتری برای مواردی مانند خرید لوازم کمک آموزشی، خرید کتب تخصصی یا هزینه‌های پزشکی پرداخت می‌شود، افزود: سقفی برای تعداد دانشجویانی که می‌توانند این وام را دریافت کنند درنظر گرفته نشده است.

نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها